روان یاب » درمانکده » وسواس

اپلیکیشن اندروید وسواس از شناخت تا درمان

تعریف علمی وسواس
اختلال وسواس فکری یا عملی (به انگلیسی: O.C.D)، یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط در مورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارائی می‌انجامد.
در اختلال وسواس فکری-عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور با وسواس‌ های عملی همراه می‌شود. این وسواس‌های عملی کارهایی وسواس ‌گونه هستند که شخص برای کوشش در راه کاهش وسواس ‌های فکری خود انجام می‌دهد. این کردارها تکراری و کلیشه‌ای و تا اندازه‌ای غیرارادی هستند.
انواع وسواس:
وسواس فکری
وسواس عملی


وسواس یکی از اختلالاتی است که امروزه افراد زیادی با آن درگیر می باشند و این اختلال جنبه های مختلفی دارد که به صورت کلی به دو بخش فکری و عملی تقسیم می شود به این صورت که در وسواس عملی فرد وسوسه می شود که کار خاصی را انجام دهد تا اضطراب او کاهش یابد و در وسواس فکری به صورت مداوم افکار خاصی ذهن او را به خود مشغول می نماید،که در صورت عدم درمان فرد مدام در عذاب و رنج می باشد .در این پکیج شما با تعریف علمی وسواس و انواع آن و درمان های مختلف آشنا خواهید شد.امید است بتوانید با تمرینهای مداوم بر این اختلال غلبه نمائید. جهت دانلود این پکیج آموزشی می بایست 99,000 تومان پرداخت گردد.

پرداخت آنلاین
لطفا منتظر بمانید...