روان یاب » درمانکده » شب ادراری

اپلیکیشن اندروید شب ادراری از شناخت تا درمان

تعریف شب ادراری
شب ادراری یا ناتوانى در کنترل ادرار (Enuresis)یعنی خیس کردن لباس زیر و رختخواب، زمانی که با توجه به سن عقلی انتظار می رود کودک کنترل ادرار داشته باشد.
شب ادراری یکى از اختلالات رایج دوران کودکى است که در بعضى موارد مى تواند مسائل و مشکلات جدى روان شناختى مانند کاهش عزت نفس، احساس شرمسارى، خودکم بینى و پرخاشگرى به دنبال داشته باشد. براساس تعریف انجمن روانشناسان، زمانى که کودک (۵ سال به بالا) به طور مکرر دو بار در هفته و در مدت سه ماه متوالى، بدون داشتن بیمارى جسمانى خاصى مانند دیابت، صرع، عفونت هاى سیستم ادرارى، نارسایى هاى سیستم عصبى و... رختخواب خود را خیس کند، دچار مشکل شب ادراری یا ناتوانى در کنترل ادرار است.
انواع شب ادراری:
گروه اول، کودکان خردسال زیر پنج سال که هنوز مراحل کنترل ادرار را در طول شب نیاموخته اند.
گروه دوم، کودکانى که بعد از سه ماه متوالى که قادر بوده اند شب ها خشک بخوابند، مجددا دچار ناتوانى در کنترل ادرارشان شده اند.


یکی از اشتباهات رایج در خصوص بیماری ها خصوصا اختلالات حوزه روانشناسی این است که به درمانهای سنتی روی می آورند و بدتر از همه اینکه در این خصوص فرد را شماتت می کنند. در این راستا شب ادراری یکی از مشکلاتی است که والدین ممکن است بیشتر کودک را مقصر بدانند و تنها راه حل را آب نخوردن در شب می دانند. با مطالعه این اپلیکیشن با شب ادراری به صورت علمی آشنا شوید و درمان عملی و کاربردی آن را فراگیرید. جهت دانلود این پکیج آموزشی می بایست 99,000 تومان پرداخت گردد.

پرداخت آنلاین
لطفا منتظر بمانید...